Uwaga! Kupując papeterię Paperwords, nabywasz produkt fizyczny, a nie wzór/ilustrację. Wzory papeterii Paperwords są chronione prawem autorskim i ich kopiowanie jest jego łamaniem. Jeśli chcesz umieścić wzór na nośniku, który nie znajduje się w stałej ofercie Paperwords, napisz o tym – wyczarujemy (prawie) wszystko, o czym marzysz.

Kontakt i proces realizacji zamówienia

 1. Preferowany kontakt z Paperwords to kontakt mailowy, możemy też porozmawiać przez telefon, jednak tylko w określonych dniach i godzinach – pn-pt 11:00-16:00 lub innym terminie po wcześniejszym ustaleniu daty.
 2. Klient składa zapytanie / zamówienie mailowo, według wytycznych opisanych na stronie Złóż zamówienie. Działamy na podstawie ustaleń mailowych, które stanowią podstawę do realizacji zamówienia.
 3. Po akceptacji wyceny Klient przesyła dane do papeterii, a następnie, w ciągu 3-5 dni roboczych, otrzymuje podgląd projektu papeterii.
 4. Ostatecznym potwierdzeniem złożenia zamówienia jest finalne podsumowanie jego szczegółów oraz wpłata całej wartości zamówienia przelewem bankowym. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
 5. Do zamówienia wystawiana jest faktura VAT.
 6. Papeterię można odebrać osobiście w Gdyni (tę możliwość należy każdorazowo potwierdzić na bieżąco ze względu na pandemię) lub nadawana jest kurierem (koszt 16 PLN) albo Paczkomatem (koszt 13-18 PLN – zależnie od wielkości paczki).

Termin realizacji zamówień

 1. Czas realizacji zamówienia papeterii z jednym z gotowych wzorów to 15-20 dni roboczych od momentu ostatecznego potwierdzenia zamówienia. Istnieje możliwość przyspieszenia procesu – proszę się kontaktować indywidualnie.
 2. Na przygotowanie papeterii z projektem indywidualnym warto przeznaczyć między 5-6 tygodni (25-30 dni roboczych; zależnie od obłożenia pracą).
 3. Papeterię weselną (winietki, menu itd.) należy zamówić najpóźniej na 5 tygodni przed ślubem, tak, by na spokojnie zdążyć na czas.
 4. Istnieje możliwość realizacji zamówienia w trybie ekspresowym (ok. 10-15 dni roboczych). Opłata za ekspres to 200% wartości zamówienia.

Modyfikacje gotowych wzorów i przesyłanie danych

 1. Dopuszczalne są delikatne modyfikacje gotowych wzorów, które nie wymagają ingerencji w ilustrację akwarelową. Niewielkie zmiany są bezpłatne.
 2. Większe zmiany, polegające na stworzeniu nowego wzoru z istniejących już ilustracji (mix kilku wzorów) są płatne z góry i bezzwrotne w razie braku decyzji na kontynuację współpracy. Zależnie od czasochłonności projektu wyceniany jest on indywidualnie w granicach 150-250 PLN. Przy większej modyfikacji projektu obowiązują zasady jak przy projekcie indywidualnym (szczegóły poniżej).
 3. Dopuszczalna jest zmiana fontu na jedną z proponowanych przez Paperwords lub zaproponowaną przez Klienta (tu Paperwords ma prawo odmówić użycia wybranego kroju pisma – ze względu na licencję, brak polskich znaków lub niedopasowanie do koncepcji projektu).
 4. Klient powinien przesłać treść papeterii w treści maila lub dołączonym pliku tekstowym. Paperwords z chęcią pomoże ułożyć odpowiednią treść zaproszenia lub informację, wykorzystując przy tym wieloletnie doświadczenie copywritera.
 5. Przy zamówieniu zaproszeń personalizowanych Klient powinien przesłać listę Gości w pliku typu Excel – w jednej kolumnie, a nazwiska powinny być odmienione. Jeśli przed nazwiskami mają pojawić się zwroty typu “Sz. P.” – również proszę umieścić je na liście.
 6. Paperwords nie ponosi odpowiedzialności za literówki w treści papeterii, łącznie z nazwiskami Gości. Zdarza się nam zwrócić uwagę na błąd, jednak ostateczna odpowiedzialność za błędy spoczywa na Kliencie.
 7. Istnieje możliwość różnicowania treści zaproszeń, również jeśli chodzi o języki. Opłata podstawowa obejmuje pierwsze trzy wersje treści, natomiast każda dodatkowa kosztuje 20 PLN za wersję.
 8. Obecnie nie ma możliwości wykonania dodruków zaproszeń i innych elementów papeterii. Zalecamy zamawianie z bezpiecznym zapasem, można zamówić puste sztuki zaproszeń (bez personalizacji) czy winietek.

Projekty indywidualne (uwaga! nie wykonujemy ich w sezonie 2022)

 1. Istnieje możliwość zamówienia projektu indywidualnego zaproszeń. Projekt jest wyceniany indywidualnie i zależnie od jego skomplikowania z zasady kosztuje między 250 a 600 PLN. Cena obejmuje stworzenie grafiki bądź ilustracji oraz docelowego projektu papeterii (zaproszeń i dodatków).
 2. Projekt indywidualny powstaje w oparciu o stworzenie akwarelowego wzoru, malowanego ręcznie, następnie skomponowanego graficznie z wybranym krojem pisma i innymi szczegółami. Docelowo motyw akwarelowy jest reprodukowany (drukowany) cyfrowo.
 3. Istnieje możliwość wprowadzania jednej poprawki do projektu akwarelowego oraz dwóch do projektu graficznego (bez akwareli). Kolejne poprawki są dodatkowo płatne, wyceniane indywidualnie.
 4. Praca nad projektem indywidualnym rozpoczyna się pod wpłacie należności. W przypadku, gdy Klient nie zdecyduje się na realizację zamówienia z projektem wykonanym na indywidualne zamówienie, koszt jego wykonania nie jest zwracany.
 5. Domyślnie Paperwords nie przekazuje Klientowi praw autorskich do projektu. Istnieje taka możliwość, szczegółowe warunki ustalane są indywidualnie.
 6. Ilustracje zdobiące projekt indywidualny mogą wejść do oferty Paperwords po dacie ślubu, na który jest projekt przygotowany.
 7. Powyższe widełki cenowe dotyczą sytuacji, w której papeteria jest drukowana w Paperwords.
 8. Podobizny (portrety) malowane na zamówienie wyceniane są indywidualnie.
 9. Należy pamiętać, że podobizny są ręcznie malowanymi portretami, a nie odbiciem fotograficznym oraz jednocześnie artystyczną interpretacją ilustratora. Dokładamy wszelkich starań, by możliwie dokładnie oddać podobieństwo, jednak mogą pojawić się pewne różnice, również technicznie niemożliwe do upodobnienia.
 10. Z zasady Paperwords nie drukuje papeterii z powierzonych projektów. W wyjątkowych sytuacjach taka realizacja wyceniana jest indywidualnie po przesłaniu projektu oraz specyfikacji mailowo.

Tolerancje poligraficzne

 1. Poniżej przedstawione zostały dopuszczalne normy dla produktów Paperwords (wydruków) wg uniwersalnych zasad poligraficznych.
 2. Dopuszczalne przesunięcia druku to 1-4 mm.
 3. Dopuszczalne różnice w złamywaniu produktów to 1-4 mm.
 4. Dopuszczalna różnica w formatach produktu to +/- 2 mm.
 5. Dopuszczalne przesunięcie lakieru UV to +/- 2 mm.
 6. Dopuszczalne przesunięcie tłoczenia wklęsłego, wypukłego i hot stampingu to +/- 2 mm.
 7. Dopuszczalne przesunięcie w produktach sztancowanych to +/- 2 mm.
 8. Dopuszczalne różnice barw w druku są zgodne z normą ISO 12647-2.

Inne

 1. Paperwords zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć elementów papeterii wykonanych na zamówienie na stronie www.paperwords.pl oraz w mediach społecznościowych. Dotyczy to również projektów indywidualnych – za zgodą mailową Klienta lub jego Przedstawiciela (np. wedding planner). Paperwords dołoży wszelkich starań, by komplet wrażliwych danych nie pojawił się na zdjęciach (komplet: nazwiska, daty, numery telefonów, miejsce ślubu/wesela).
 2. Paperwords może nie przyjąć zamówienia bez podania przyczyny.
 3. Kolory na monitorze mogą lekko różnić się od kolorów na papierze. Tak już działa poligrafia. Podobnie z wielkością liter – akceptując projekt, proszę zwrócić uwagę na rozmiar powiększenia oglądanego pliku na ekranie. Delikatne różnice w kolorystyce nie mogą być podstawą do reklamacji.

Reklamacje

 1. Reklamację można złożyć w ciągu 3 dni od otrzymania przesyłki. Należy przesłać ją mailowo – opis zastrzeżeń i zdjęcia. Klient może być poproszony o odesłanie reklamowanego produktu do Paperwords na swój koszt.
 2. W przypadku błędu lub braku w zamówieniu z winy Paperwords, papeteria przesyłana jest w ciągu 15 dni roboczych od otrzymania zgłoszenia. Reklamowana papeteria drukowana jest z pierwotnie zaakceptowanych plików. Wprowadzanie zmian w projekcie, specyfikacji oraz treści traktowane jest jako nowe zamówienie.
 3. Paperwords nie przyjmuje zwrotów zamówień papeterii okolicznościowych – każda papeteria jest wykonywana na zamówienie Klienta.
 4. Paperwords nie bierze odpowiedzialności za opóźnienia i błędy w dostawie papeterii, które powstały z winy firmy kurierskiej. Istnieje możliwość ubezpieczenia przesyłki za dodatkową opłatą 10 PLN.

Polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych

 1. Firma PAPERWORDS Maria Korchow z siedzibą w Gdyni, zarejestrowana pod numerem NIP: 5862200159 pełni rolę Administratora w myśl rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (w skrócie „RODO”) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, w odniesieniu do danych osobowych Klientów, będących osobami fizycznymi.
 2. Przetwarzane dane osobowe to: imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail i – jeśli dotyczy – nazwa firmy i numer NIP; lista gości wesela/imprezy (imię i nazwisko) na podstawie przesłanego przez klienta pliku oraz, w niektórych przypadkach, numer konta bankowego.
 3. Dane osobowe wykorzystywane są w celu realizacji zamówień złożonych mailowo, przekazywane są podmiotom odpowiedzialnym za dostawę zakupionych towarów do Klientów. Klienci mają prawo dostępu do treści swoich danych, do ich poprawiania i usunięcia, chyba, że zamówienie zostało już wysłane. Dane są przekazywane dobrowolnie, a ich brak lub niekompletność uniemożliwia realizację zamówienia.
 4. Administrator danych dba o bezpieczeństwo udostępnionych danych. Dane te są szczególnie chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych.
 5. Administrator zobowiązuje się przechowywać powierzone dane osobowe Klientów do czasu odwołania przez nich zgody lub zgłoszenia sprzeciwu.