Czy wiesz, że znaczek Poczty Polskiej możesz zakupić online? Zapomnij o długich kolejkach w urzędzie pocztowym, a w czasach epidemii koronawirusa trzymaj się z dala od odwiedzania tych placówek. Problem braku znaczków można łatwo i bezpiecznie rozwiązać.

Jak kupić znaczek pocztowy online?

  1. Wejdź na stronę Poczty Polskiej Envelo. Załóż konto.
  2. Wybierz rodzaj znaczka – zwykły list w formacie, który mają kartki i większość formatów zaproszeń Paperwords wyślesz jako format S za 3,30 zł w trybie ekonomicznym lub za 4,10 zł w trybie priorytet. W przypadku listu priorytetowego dla pewności napisz na kopercie „Priorytet”.
  3. Przejdź Dalej – tu pojawi się możliwość dodania swojej grafiki – możesz z tego skorzystać lub zrezygnować. Jeśli chcesz zaskoczyć swoich bliskich spersonalizowanym znaczkiem pocztowym, napisz do mnie maila – przygotuję dla Ciebie projekt. Przy dodawaniu personalizowanego pliku wyskoczy oświadczenie o tym, że masz praca do korzystania z grafiki. Na tę okazję przekazuję Ci prawo do wykorzystania udostępnionej grafiki jedynie w celu druku jej na znaczku pocztowym.
  4. Wgraj plik, który przesyłam – w prawym górnym rogu pojawi się podgląd znaczka.
  5. Przejdź Dalej, wypełnij swoje dane, a w kolejnym kroku opłać zamówienie.
  6. Po zakończonej transakcji na podanego wcześniej maila otrzymasz wiadomość z możliwością pobrania znaczków do druku. Drukuj je, nie zmieniając ich formatów. Mogą być czarno-białe. Przytnij i przyklej – najbezpieczniej wydaje się taśmą klejącą na całej powierzchni znaczka, ale uważaj, by nie zasłonić/zniszczyć w żaden sposób kodu, który się na nim znajduje.
  7. W razie wątpliwości, pisz do mnie, spróbuję pomóc! Jeśli nie masz drukarki, a zamawiasz u mnie kartki lub zaproszenia, które chcesz rozesłać pocztą – daj mi znać!
  8. Pamiętaj, by w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemią koronawirusa wysyłać przesyłki bardzo ostrożnie: jeśli decydujesz się na Pocztę Polską, wrzuć list z wydrukowanym znaczkiem do skrzynki na listy. Opcjonalnie wybierz Paczkomat, do którego udasz w rękawiczce jednorazowej (aby nadać przesyłkę z etykietą póki co trzeba trzykrotnie dotknąć ekranu) lub kuriera, któremu zostawisz przesyłkę pod drzwiami. Pamiętaj, by przy odbiorze przesyłek z Paczkomatów, korzystać z aplkacji InPost, która umożliwia bezdotykowe otwarcie skrytki (opcja Otwórz skrytkę zdalnie).

Po kartki na różne okazje zapraszam do sklepu Paperwords.

Powodzenia!