Co przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz wieczór panieński? Niestety nie zdziwię się, jeśli nie masz dobrych skojarzeń… Na szczęście jednak coraz częściej organizujemy te przedślubne imprezy po swojemu, bez sprośnych żartów, a męskie genitalia zostawiamy w portkach narzeczonych na później. Zobacz, jak łatwo można zorganizować świetne przyjęcie w gronie przyjaciółek.

Co będzie Wam potrzebne, by urządzić wieczór, a nawet dzień panieński z klasą?

  1. Bez kumpelek zdecydowanie się nie obejdzie.
  2. Przyda się stół, a jego wielkość uzależnijcie od tego, jak długa jest lista gości.
  3. Zastawa i smaczne jedzonko – jeśli w Waszym domu króluje jedynie nowoczesna IKEA, a chcecie dodać wydarzeniu szczyptę vintage, udajcie się do Ani – w jej Rekwizytorni znajdziecie masę naczyń i dekoracji pasujących do dziewczyńskich imprez. Z przekąskami nie powinnyście mieć problemu – hummus z warzywami ukręcić można w pięć minut, a smaczny tort zamówić u Pauliny. Jej tarta naprawdę jest grzechu warta!
  4. Skoro jesteśmy przy stole, nie można zapomnieć o papeterii – zaproszenia na ślub już dawno zostały rozdane, ale i panieński zasługuje na papierową oprawę. Przydadzą się Wam winietki przy nakryciach i karteczki z opisem potraw! Jedną z atrakcji wieczoru panieńskiego mogą być wykreślanki słowne, rebusy i krzyżówki. Przygotowane w spójnym stylu, dodadzą wydarzeniu klasy.
  5. Własnoręcznie wykonane dekoracje mogą być pierwszym punktem wspólnej zabawy – papierowe girlandy lub kolorowe gwiazdy – przepisów znajdziecie w sieci mnóstwo. Jeśli nie chcecie się w to bawić – patrz punkt 3 u Ani.
  6. Kwiatowe wianki opanowały ślubny świat! I pięknie! Podczas panieńskiego możecie wrócić do tradycji naszych przodkiń i stworzyć te piękne dekoracje na głowy, a następnie wykonać mini sesję zdjęciową na pamiątkę. Pamiętajcie o albumie, do którego wkleicie zdjęcia. Wpiszcie też kilka ciepłych słów i zostawcie go pannie młodej.
  7. Czas na prawdziwy relaks – komplet naturalnych kosmetyków będzie świetnym upominkiem na panieński. Wskoczcie w szlafroki i urządźcie domowe SPA.
  8. A teraz tańce do białego rana. Otwórzcie szampana, wrzućcie do kieliszków kwiatowe kostki lodu i bawcie się pięknie!

colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationery colorful wedding stationerypomysł na wieczór panieński - co robić? jaką papeterię przygotować? gry na wieczór panieński pomysł na wieczór panieński - co robić? jaką papeterię przygotować? gry na wieczór panieński pomysł na wieczór panieński - co robić? jaką papeterię przygotować? gry na wieczór panieński pomysł na wieczór panieński - co robić? jaką papeterię przygotować? gry na wieczór panieński pomysł na wieczór panieński - co robić? jaką papeterię przygotować? gry na wieczór panieński

Zobacz całą sesję
fotografia: Atelier Wspomnień
dekoracje & rekwizyty: Rekwizytornia&Company
make up: Julia’s make up impressions
papeteria: Paperwords
kwiaty: Nagietki
pyszności i słodkości: Tarta Grzechu Warta
kanapki: Kromka
szlafroki: Lunaby
kosmetyki: Resibo
album: Papierowe Sztuki
backstage: RudaFotografia