Kupując papeterię Paperwords, nabywasz produkt fizyczny, a nie wzór/ilustrację. Wzory papeterii Paperwords są chronione prawem autorskim i ich kopiowanie jest jego łamaniem. Jeśli chcesz umieścić wzór na nośniku, który nie znajduje się w stałej ofercie Paperwords, napisz o tym – wyczarujemy (prawie) wszystko, o czym marzysz.

Kontakt i proces realizacji zamówienia

 1. Preferowany kontakt z Paperwords to kontakt mailowy, możemy też porozmawiać przez telefon, jednak tylko w określonych dniach i godzinach – pn-pt 8:00-16:00 lub innym terminie po wcześniejszym ustaleniu daty. Jeśli chcesz zobaczyć papeterię omówić szczegóły zamówienia na żywo – spotkajmy się w Gdyni.
 2. Klient składa zapytanie / zamówienie mailowo, według wytycznych opisanych na stronie Złóż zamówienie. Działamy na podstawie ustaleń mailowych, które stanowią podstawę do realizacji zamówienia.
 3. Po akceptacji wyceny Klient przesyła dane do papeterii, a następnie, w ciągu max. 3 dni roboczych, otrzymuje podgląd projektu papeterii.
 4. Ostatecznym potwierdzeniem złożenia zamówienia jest finalne podsumowanie jego szczegółów oraz wpłata pierwszej części wartości zamówienia. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
 5. Rozliczenie całej wartości zamówienia następuje w dwóch etapach: 1) 30% wartości przy ostatecznym potwierdzeniu zamówienia 2) 70% wartości w dniu nadania lub przekazania przesyłki. Płatności dokonywane są przelewem na podstawie wystawionej faktury VAT.
 6. W wyjątkowych przypadkach (np. ekspresowa realizacja zamówienia) Paperwords zastrzega sobie możliwość zmiany formy rozliczenia – bez dzielenia na dwa etapy.
 7. Papeterię można odebrać osobiście w Gdyni lub nadawana jest kurierem DHL (koszt 16 PLN).

 

Termin realizacji zamówień

 1. Czas realizacji zamówienia papeterii z jednym z gotowych wzorów to 14-21 dni roboczych od momentu ostatecznego potwierdzenia zamówienia. Istnieje możliwość przyspieszenia procesu – proszę się kontaktować indywidualnie.
 2. Na przygotowanie papeterii z projektem indywidualnym warto przeznaczyć ok. 1,5 miesiąca.
 3. Papeterię weselną (winietki, menu itd.) należy zamówić najpóźniej na 3 tygodnie przed ślubem, tak, by na spokojnie zdążyć na czas.
 4. Istnieje możliwość realizacji zamówienia w trybie ekspresowym (max. do 5 dni roboczych). Opłata za ekspres to 150% wartości zamówienia.

 

Modyfikacje gotowych wzorów i przesyłanie danych

 1. Dopuszczalne są delikatne modyfikacje gotowych wzorów, które nie wymagają ingerencji w ilustrację akwarelową. Niewielkie zmiany są bezpłatne.
 2. Większe zmiany, polegające na stworzeniu nowego wzoru z istniejących już ilustracji (mix kilku wzorów) są płatne z góry i bezzwrotne w razie braku decyzji na kontynuację współpracy. Zależnie od czasochłonności projektu wyceniany jest on indywidualnie w granicach 50-100 PLN. Przy większej modyfikacji projektu obowiązują zasady jak przy projekcie indywidualnym (szczegóły poniżej).
 3. Dopuszczalna jest zmiana fontu na jedną z proponowanych przez Paperwords lub zaproponowaną przez Klienta (tu Paperwords ma prawo odmówić użycia wybranego kroju pisma – ze względu na licencję, brak polskich znaków lub niedopasowanie do koncepcji projektu).
 4. Klient powinien przesłać treść papeterii w mailu lub pliku tekstowym. Paperwords z chęcią pomoże ułożyć odpowiednią treść zaproszenia lub informację, wykorzystując przy tym wieloletnie doświadczenie copywritera.
 5. Przy zamówieniu zaproszeń personalizowanych Klient powinien przesłać listę Gości w pliku typu Excel – w jednej kolumnie, a nazwiska powinny być odmienione. Jeśli przed nazwiskami mają pojawić się zwroty typu “Sz. P.” – również proszę umieścić je na liście.
 6. Paperwords nie ponosi odpowiedzialności za literówki w treści papeterii, łącznie z nazwiskami Gości. Zdarza się nam zwrócić uwagę na błąd, jednak ostateczna odpowiedzialność za błędy spoczywa na Kliencie.
 7. Istnieje możliwość różnicowania treści zaproszeń, również jeśli chodzi o różne języki. Każda nowa wersja tekstowa lub językowa wiąże się z opłatą 15 PLN.
 8. Istnieje możliwość dodruku zaproszeń i innych elementów papeterii. Dodruk wiąże się ze stałą opłatą 30 PLN + koszt papeterii wg ustalonej ceny.

 

Projekty indywidualne

 1. Istnieje możliwość zamówienia projektu indywidualnego zaproszeń. Projekt jest wyceniany indywidualnie i zależnie od jego skomplikowania kosztuje między 150 a 300 PLN. Cena obejmuje stworzenie ilustracji oraz docelowego projektu papeterii (zaproszeń i dodatków).
 2. Projekt indywidualny powstaje w oparciu o stworzenie akwarelowego wzoru, malowanego ręcznie, następnie skomponowanego graficznie z wybranym krojem pisma i innymi szczegółami. Docelowo motyw akwarelowy jest reprodukowany (drukowany cyfrowo).
 3. Istnieje możliwość wprowadzania jednej poprawki do projektu akwarelowego. Kolejne poprawki są dodatkowo płatne.
 4. Praca nad projektem indywidualnym rozpoczyna się pod wpłacie należności. W przypadku, gdy Klient nie zdecyduje się na realizację zamówienia z projektem wykonanym na indywidualne zamówienie, koszt jego wykonania nie jest zwracany.
 5. Ilustracje zdobiące projekt indywidualny mogą wejść do oferty Paperwords po dacie ślubu, na który jest projekt przygotowany.

Specyfikacje poligraficzne

 1. Poniżej przedstawione zostały dopuszczalne normy dla produktów Paperwords (wydruków) wg uniwersalnych zasad poligraficznych.
 2. Dopuszczalne różnice w złamywaniu produktów to 1-2 mm.
 3. Dopuszczalna różnica w formatach produktu to +/- 1,5 mm.
 4. Dopuszczalne przesunięcie lakieru UV to +/- 1 mm.
 5. Dopuszczalne przesunięcie tłoczenia wklęsłego, wypukłego i hot stampingu to +/- 1 mm.
 6. Dopuszczalne przesunięcie w produktach sztancowanych to +/- 1 mm.
 7. Dopuszczalne różnice barw w druku są zgodne z normą ISO 12647-2.

Inne

 1. Paperwords zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć elementów papeterii wykonanych na zamówienie na stronie www.paperwords.pl oraz w mediach społecznościowych. Dotyczy to również projektów indywidualnych – za zgodą mailową Klienta lub jest Przedstawiciela. Paperwords dołoży wszelkich starań, by komplet wrażliwych danych nie pojawił się na zdjęciach (komplet: nazwiska, daty, numery telefonów, miejsce ślubu/wesela).
 2. Paperwords może nie przyjąć zamówienia bez podania przyczyny.
 3. Kolory na monitorze mogą lekko różnić się od kolorów na papierze. Tak już działa poligrafia. Podobnie z wielkością liter – akceptując projekt, proszę zwrócić uwagę na rozmiar powiększenia oglądanego pliku na ekranie. Delikatne różnice w kolorystyce nie mogą być podstawą do reklamacji.

 

Reklamacje

 1. Reklamację można złożyć w ciągu 3 dni od otrzymania przesyłki. Należy przesłać ją mailowo – opis zastrzeżeń i zdjęcia. Klient może być poproszony o odesłanie reklamowanego produktu do Paperwords na swój koszt.
 2. W przypadku błędu lub braku w zamówieniu z winy Paperwords, papeteria przesyłana jest w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania zgłoszenia. Reklamowana papeteria drukowana jest z pierwotnie zaakceptowanych plików – nie dopuszcza się zmian w wyglądzie lub treści w procesie reklamacji.
 3. Paperwords nie przyjmuje zwrotów zamówień – każda papeteria jest wykonywana na zamówienie Klienta.
 4. Paperwords nie bierze odpowiedzialności za opóźnienia i błędy w dostawie papeterii, które powstały z winy firmy kurierskiej. Istnieje możliwość ubezpieczenia przesyłki za dodatkową opłatą 10 PLN.