Pamiętam moją pierwszą szkolną nauczycielkę bardzo dobrze. Pani Ania miała różnokolorowe włosy (czyt. pasemka), zadbane paznokcie i szeroki uśmiech. Pamiętam małe pieczątki i naklejki, które przyznawała niczym medale za świetnie rozwiązane zadania, a piosenki z reżyserowanego przez nią klasowego przedstawienia Leśny Festiwal nucę czasem pod nosem do dziś. Nie pamiętam żadnego konkretnego Dnia Nauczyciela, kwiatów, które wręczaliśmy, podarunków albo kartek. Choć były świętowane na pewno podczas szkolnych akademii, to konkretnie te dni (czternasty dzień października) spędzane były przecież w domu. Dzień Edukacji Narodowej (po ludzku Dzień Nauczyciela) jest bowiem od lat dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Czyż dzieci mogą dostać lepszy prezent?!

Kiedy byłam mała uwielbiałam bawić się w szkołę, choć prześcignęła mnie w tym moja siostra – dostała na urodziny prawdziwy dziennik i wytrwale uczyła swoich wymyślonych uczniów. Dziś robi to zawodowo, a ja widzę, ile cierpliwości i siły wymaga ten wiecznie niedoceniany zawód. Nie powiem – mam na liście swoich nauczycieli kilku takich, którym się zwyczajnie nie chciało. Ale byli i ci, którzy mimo warunków zatrudnienia, wkładali w swoją pracę wiele serca. To im szczególnie należą się wielkie podziękowania, nie tylko w Dniu Nauczyciela i kartki z gorącymi życzeniami wszystkiego, co najlepsze!

6 kartek z życzeniami na Dzień Nauczyciela

Kartka z cierpliwą kurą / Kartka dla nauczyciela – odkrywcy świata / Kartka z szafirkami / Księżycowa kartka Dziękuję / Kartka Wielkie dzięki / Tropikalna kartka Tego, co najlepsze

Powyżej znajdziecie wybór sześciu wzorów kart na Dzień Nauczyciela. Są różne – z zabawnymi ilustracjami i żartobliwym tekstem albo zupełnie uniwersalne, choć wciąż piękne. Kurę znoszącą humory dedykuję najbardziej cierpliwym belfrom na Ziemi, kartka z odkrywcą świata to propozycja z życzeniami dla tego  nauczyciela, który otwiera uczniom oczy na nowe i przekazuje wiedzę w niezwykle wciągający sposób. Podobnie jest z księżycem z napisem Dziękuję – nie tylko dla nauczycieli astronomii! Szafirki, Wielkie dzięki i Tego, co najlepsze to piękna, bardziej neutralna klasyka. Pamiętajcie też o tych, którzy uczą Was cennych rzeczy wiele lat po zakończeniu szkoły, a nigdy nie byli oficjalnymi nauczycielami w szkole – im też zawsze należą się miłe pozdrowienia :)

Zobacz więcej kart z życzeniami na inne okazje